Express Yourself (песна на Мадона)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
"Express Yourself"
Податотека:Express Yourself Single cover.jpg
Сингл на Мадона
од албумот Like a Prayer
B-страна"The Look of Love"
ПуштенMay 9, 1989
Формат7", 12", Cassette, CD
Снимендекември 1988; Jonny Yuma Studios, Лос Анџелес[1]
Жанрденс-поп
Должина4:37
КомпанијаSire, Warner Bros.
Текстописец/иМадона
ПродуцентМадона
Мадона singles chronology
"Like a Prayer"
(1989)
"Express Yourself"
(1989)
"Cherish"
(1989)

Express Yourself“ е песна од американската пејачка Мадона од нејзиниот четврт студиски албум, Like a Prayer. Била издадена како вториот сингл од албумот на 9 мај, 1989, преку Sire Records.

Наводи[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Грешка во наводот: Погрешна ознака <ref>; нема зададено текст за наводите по име liner.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]