Eric Singer Project

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Eric Singer Project е американска рок група. Таа е создадена од Ерик Сингер, тапанар кој свирел во Lita Ford, Alice Cooper, Black Sabath, badlandsс и сега во Kiss, заедно со Брус Кулик (Kiss, Grand Funk Railroad)на гитара, Џон Кораби (Motley Crue, Ratt)гитара и бас и Карл Кокран на гитара и бас.