Creep (песна од Radiohead)

Од Википедија — слободната енциклопедија

"Creep" e песна од англиската алтернативна рок група Radiohead. Radiohead ја издале песната како нивен прв сингл во 1992 година, а подоцна се појавила и во нивниот прв албум Pablo Honey (1993). За време на првото издавање песната не се искачувала на табелите, но за време на второто издавање песната станала познат хит ширум светот.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]