Прејди на содржината

Cinemax

Од Википедија — слободната енциклопедија
Cinemax (жолто) Ново лого на CINEMAX од 1 август 2011 година

Cinemaxамериканска претплата на кабелска и сателитска телевизиска мрежа во сопственост на ХБО, подружница ВорнерМедиуми. Првенствено емитува кино играни филмови, заедно со оригинални серии и документарни филмови и специјална содржина зад сцената.[1][2]

  1. „List of how many homes each cable network is in as of July 2015“. TV by the Numbers. Zap2it (Tribune Digital Ventures). 21. 7. 2015. Архивирано од изворникот на 16. 07. 2018. Посетено на 21. 7. 2015. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate=, |date=, |archive-date= (help)
  2. Nellie Andreeva (15. 8. 2011). „Solid Start For 'Strike Back' On Cinemax, Lifetime's 'Against The Wall' Inches Up“. Deadline Hollywood. Mail.com Media. Проверете ги датумските вредности во: |date= (help)

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]