Call of Juarez: Bound in Blood

Од Википедија — слободната енциклопедија
Call of Juarez: Bound in Blood
Податотека:Call of Juarez Bound in Blood box.jpg
Изработувач(и) Techland
Издавач(и) Ubisoft[1]
Серијал Call of Juarez
Погон Chrome Engine 4
Подлоги Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360
Датум на издавање СА 30 јуни, 2009[2]

АВС 2 јули, 2009[3]
ЕВР 2-3 јули, 2009[4]

Жанр(ови) Пукач од прво лице
Режим(и) Самостоен, групен
Рејтинзи ESRB: M
Медиум Blu-ray диск, ДВД

Call of Juarez: Bound in Bloodвестерн пукачка видеоигра од прво лице што се одвива во Мексико од 1864 до 1866 година. Изработена е од Techland, а издадена е од Ubisoft за компјутер, PlayStation 3 и Xbox 360[5][6] на 30 јуни, 2009.[7]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ubisoft Wrangles the Wild West with Anticipated Prequel Call of Juarez: Bound in Blood“. Ubisoft. 2009-06-30. Посетено на 2009-06-30.
  2. Кокер, Гај (2009-05-18). „Call of Juarez: Bound in Blood Exclusive Multiplayer Hands-On - Modes and Character Classes“. GameSpot. Посетено на 2009-05-19.
  3. „Vurp - Call of Juarez: Bound in Blood - Australian Release Date“. Vurp. Посетено на 2009-06-16.
  4. Ори, Џејмс (2009-04-29). „Call of Juarez: Bound in Blood on July 3“. VideoGamer. Посетено на 2009-05-19.[мртва врска]
  5. Парк, Ендру (2009-04-30). „Call of Juarez: Bound in Blood Hands-On - Early Levels, Shootouts, Dynamite, and Cannons“. Gamespot.com. Посетено на 2009-05-19.
  6. Окампо, Џејсон (2009-03-31). „Call of Juarez: Bound in Blood First Look“. IGN.com. Посетено на 2009-05-17.
  7. Ubisoft. „Call of Juarez: Bound in Blood“. Ubisoft. Посетено на 2009-05-20.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]