Black Diamond

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Black Diamond е песна од групата Kiss напишана од Пол Стенли, заедно со Џин Симонс. Песната била издадено во 1974 година. Песната започнува со акустична гитара па потоа фуриозен риф, а песната ја исполнува Питер Крис