Bernays Propaganda

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Bernays Propaganda
ПотеклоСкопје, Македонија
Жанровиалтернативен рок, инди рок, панк
ИздавачиMoonlee Records
Мреж. местоbernayspropaganda.bandcamp.com
Членови
Кристина Горовска
Васко Атанасоски
Дени Крстев
Поранешни членови
Џано Куч
Ненад Трифуновски

Bеrnays Propaganda — македонска рок група која е активна од 2007 година. Во соработка со музичката издавачка куќа Moonlee Records, досега ги имаат издадено албумите „Happiness Machines“ (2009), „My Personal Holiday“ (2010), „Забранета планета“ (2013) и „Политика“ (2016).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]