Balkan Journal of Medical Genetics

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Balkan Journal of Medical Genetics  
Насловна страна на Balkan Journal of Medical Genetics.jpg
Скратен наслов (ISO)Balkan J. Med. Genet.
ДисциплинаГенетика
Јазиканглиски
УредникДијана Плашеска-Каранфилска, Драга Тончева
Издавање
Издавач
Историја1998-денес
Честотадвапати годишно
Фактор на влијание0.500 (2014)
Заведување
ISSN1311-0160
Врски

Balkan Journal of Medical Genetics — македонско научно списание од областа на генетиката. Списанието во 2014 година имало импакт фактор од 0.500.

Првиот број е отпечатен во 1998 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]