Alfa TV (Бугарија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Alfa TV
Alfa TV (Bulgaria) logo.png
Отпочната14 октомври 2011
ДржаваСофија, Бугарија
Јазикбугарски
СедиштеСофија, плоштад Петко Славејков 4А, етаж 2
Веб-странаwww.ataka.tv

Alfa TV е бугарски телевизиски канал. Основан е во Софија на 14 октомври 2011 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]