AVG (програмска опрема)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
AVG
Програмери AVG Technologies
Стабилно издание 9.0.829
Опер. систем Windows, Линукс, FreeBSD
Вид Антивирус, отстранувач на малвер, интернет сигурност
Лиценца Неслободна (слободна и комерцијална)
Мреж. место www.avg.com

AVG е збир на анти-вируси и други програми за интернет сигурност.