AVG (програмска опрема)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
AVG
ПрограмериAVG Technologies
Стабилно издание9.0.829
Опер. системWindows, Линукс, FreeBSD
ВидАнтивирус, отстранувач на малвер, интернет сигурност
ЛиценцаНеслободна (слободна и комерцијална)
Мреж. местоwww.avg.com

AVG е збир на анти-вируси и други програми за интернет сигурност.