Прејди на содржината

9 јануари (починале)

Од Википедија — слободната енциклопедија
1873  Наполеон III — француски крал.
1908  Вилхелм Буш — германски сликар и писател.
1995  Питер Кук — англиски глумец и комичар.
2016  Џон Бери — американски рок-музичар, член на групата „Ајдахо“.