5 јули (празници)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 * Венецуела — Ден на независноста.
 * Алжир — Ден на независноста.
 * Зелено’ртски Острови — Ден на независноста.