458 Херсинија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

458 Херсинијаастероид од главниот појас. Откриен од страна на Макс Волф и Арнолд Швасман на 21 септември 1900 година. Привременото име на астероиот било 1900 FK.