35. напоредник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

35. напоредник може да се однесува на:


Line across the Earth
35°
35-ти северен напоредник
Line across the Earth
35°
35-ти јужнен напоредник