2 јануари (празници)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Според Римокатоличкиот календар:
  • Свети Василиј Велики и Григориј Нацијанцен
Според македонскиот Православен календар: