245 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

245

двеста четириесет и пет
244 245 246
Редно: двеста четириесет и петти
Делители:
Факторизација:
Римски: CCXLV
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

245 (двеста четириесет и пет)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број што следи после бројот 244 а претходник на бројот 246.