2009 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Список на години во науката (Табела)
Поврзани теми од периодот

2009 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Научни настани кои ќе се одржат во 2009 година:

Оваа година е Меѓународна година на астрономијата, настан кој се одбележува во текот на целата година.