1996 во фудбалот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
1986198719881989199019911992 •   
199319941995 1996 199719981999
   2000200120022003200420052006
Поврзан временски период или предмет
1993199419951996199719981999
1960-ти1970-ти1980-ти1990-ти2000-ти2010-ти2020-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1996 година во фудбалот содржи некои значајни настани.