1985 во фудбалот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
1975197619771978197919801981 •   
198219831984 1985 198619871988
   1989199019911992199319941995
Поврзан временски период или предмет
1982198319841985198619871988
1950-тите1960-тите1970-тите1980-тите1990-тите2000-тите2010-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1985 година во фудбалот содржи некои значајни настани.