Уметноста во 1985 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од 1985 во уметноста)
Прејди на: содржини, барај
Список на години во уметноста (Табела)
Поврзани теми од периодот

1985 година во уметноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]