1980 во фудбалот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
1970197119721973197419751976 •   
197719781979 1980 198119821983
   1984198519861987198819891990
Поврзан временски период или предмет
1977197819791980198119821983
1950-тите1960-тите1970-тите1980-тите1990-тите2000-тите2010-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1980 година во фудбалот содржи некои значајни настани.