1978 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1968196919701971197219731974 •   
197519761977 1978 197919801981
   1982198319841985198619871988
Поврзан временски период или предмет
1975197619771978197919801981
1940-тите1950-тите1960-тите1970-тите1980-тите1990-тите2000-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1978 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]