1956 во спортот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во спортот (Табела)
1946194719481949195019511952 •   
195319541955 1956 195719581959
   1960196119621963196419651966
Поврзан временски период или предмет
1953195419551956195719581959
1920-ти1930-ти1940-ти1950-ти1960-ти1970-ти1980-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1956 година во спортот содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]