Фудбалот во 1949 година

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од 1949 во фудбалот)
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
Поврзани теми од периодот

1949 година во фудбалот содржи некои значајни настани.