1946 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
Поврзани теми од периодот

1946 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]