1938 во спортот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Список на години во спортот (Табела)
Поврзани теми од периодот

1938 година во спортот содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]