1937 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Список на години во архитектурата (Табела)
Поврзани теми од периодот

Во 1937 година во архитектурата се случиле некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Градби[уреди | уреди извор]

Отворени[уреди | уреди извор]

Завршени[уреди | уреди извор]

Сенатска куќа (Универзитетот на Лондон)

Награди и признанија[уреди | уреди извор]

Родени[уреди | уреди извор]

Починати[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. [[#CITEREFMatthews,_Peter_(2008)._London's_Bridges._Oxford:_Shire._._OCLC_213309491|Matthews, Peter (2008). London's Bridges. Oxford: Shire. . OCLC 213309491]], стр. 77.
  2. „England's Queer History Recognised, Recorded and Celebrated“. Historic England. 23 септември 2016. https://historicengland.org.uk/whats-new/news/england-queer-history-recognised-recorded-celebrated. посет. 4 октомври 2016 г.