192 (албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„192“
Студиски албум од Елена Ристеска
Издаден26 декември, 2006
Снимен2005-2006
ЖанрПоп-музика
Траење44:24
Издавачка куќаМ2 Продукција
ПродуцентДарко Димитров, Раде Врчаковски, Лерој Чемберс
Елена Ристеска — Хронологија
Ден и ноќ (2003) 192 (2006) Милионер (2008)

192 е вториот студиски албум на македонската поп-пејачка Елена Ристеска. Албумот е реализиран на 26 декември 2006 година. Топ 5 синглови од албумот се: "Нинанајна", "Есен во мене", "Усни Како Темно Мастило", "Милиoнер", "Некаде Далеку" од кои три се искачија на првото место на Македонските топ листи.

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. „Welcome“
 2. “192„
 3. „Милионер“ (со Лирој Чемберс)
 4. „Има ли крај„
 5. „Некаде далеку„
 6. „Ни на небо, ни на земја„
 7. „Есен во мене„
 8. „Усни како темно мастило„
 9. „Ромео и Јулија„
 10. „Тоа што плачам„
 11. „Нинанајна„ (Македонска верзија)
 12. „Не можам„