1922 во фудбалот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
1912191319141915191619171918 •   
191919201921 1922 192319241925
   1926192719281929193019311932
Поврзан временски период или предмет
1919192019211922192319241925
1890-ти1900-ти1910-ти1920-ти1930-ти1940-ти1950-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1922 година во фудбалот содржи некои значајни настани.