Прејди на содржината

1921 во музиката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Години во музиката
Поврзани теми од периодот

1921 година во музиката содржи некои значајни настани.

  1. Harvard Glee Club: About Архивирано на {{{2}}}.. Пристапено на 10 март 2014
  2. Prod'homme, Jacques-Gabriel. „Camille Saint-Saëns“ (PDF). doi:10.1093/mq/viii.4.469. ISSN 0027-4631. JSTOR 737853. Занемарен непознатиот параметар |датум= (help); Занемарен непознатиот параметар |дневник= (help); Занемарен непознатиот параметар |том= (help); Занемарен непознатиот параметар |страници= (help); Наводот journal бара |journal= (help) (бара претплата)