1918 во музиката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во музиката (Табела)
1908190919101911191219131914 •   
191519161917 1918 191919201921
   1922192319241925192619271928
Поврзан временски период или предмет
1915191619171918191919201921
1880-тите1890-тите1900-тите1910-тите1920-тите1930-тите1940-тите
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1918 година во музиката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]