1916 во фудбалот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во фудбалот (Табела)
1906190719081909191019111912 •   
191319141915 1916 191719181919
   1920192119221923192419251926
Поврзан временски период или предмет
1913191419151916191719181919
1880-ти1890-ти1900-ти1910-ти1920-ти1930-ти1940-ти
19 век20 век 21 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1916 година во фудбалот содржи некои значајни настани.