1858 во музиката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во музиката (Табела)
1848184918501851185218531854 •   
185518561857 1858 185918601861
   1862186318641865186618671868
Поврзан временски период или предмет
1855185618571858185918601861
1820-ти1830-ти1840-ти1850-ти1860-ти1870-ти1880-ти
18 век19 век 20 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1858 година во музиката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]