1830 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1820182118221823182418251826 •   
182718281829 1830 183118321833
   1834183518361837183818391840
Поврзан временски период или предмет
1827182818291830183118321833
1800-ти1810-ти1820-ти1830-ти1840-ти1850-ти1860-ти
18 век19 век 20 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1830 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]