1722 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1712171317141715171617171718 •   
171917201721 1722 172317241725
   1726172717281729173017311732
Поврзан временски период или предмет
1719172017211722172317241725
1690-тите1700-тите1710-тите1720-тите1730-тите1740-тите1750-тите
17 век18 век 19 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1722 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]