1668 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1658165916601661166216631664 •   
166516661667 1668 166916701671
   1672167316741675167616771678
Поврзан временски период или предмет
1665166616671668166916701671
1630-ти1640-ти1650-ти1660-ти1670-ти1680-ти1690-ти
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1668 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]