1658 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1648164916501651165216531654 •   
165516561657 1658 165916601661
   1662166316641665166616671668
Поврзан временски период или предмет
1655165616571658165916601661
1620-ти1630-ти1640-ти1650-ти1660-ти1670-ти1680-ти
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1658 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]