1655 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1645164616471648164916501651 •   
165216531654 1655 165616571658
   1659166016611662166316641665
Поврзан временски период или предмет
1652165316541655165616571658
1620-ти1630-ти1640-ти1650-ти1660-ти1670-ти1680-ти
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1655 година во науката содржи некои значајни настани.

Математика[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Crilly, Tony (2007). 50 Mathematical Ideas you really need to know. London: Quercus. стр. 29. ISBN 978-1-84724-008-8.