164 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија

164

сто шеесет и четири
163 164 165
Редно: сто шеесет и четврт
Делители:
Факторизација:
Римски: CLXIV
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

164 (сто шеесет и четири)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број[1] што следи после бројот 163 а претходник на бројот 165.

Наводи[уреди | уреди извор]