1622 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1612161316141615161616171618 •   
161916201621 1622 162316241625
   1626162716281629163016311632
Поврзан временски период или предмет
1619162016211622162316241625
1590-ти1600-ти1610-ти1620-ти1630-ти1640-ти1650-ти
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1622 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]