1563 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1553155415551556155715581559 •   
156015611562 1563 156415651566
   1567156815691570157115721573
Поврзан временски период или предмет
1560156115621563156415651566
1530-ти1540-ти1550-ти1560-ти1570-ти1580-ти1590-ти
15 век16 век 17 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1563 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]