1532 во архитектурата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во архитектурата (Табела)
1522152315241525152615271528 •   
152915301531 1532 153315341535
   1536153715381539154015411542
Поврзан временски период или предмет
1529153015311532153315341535
1500-ти1510-ти1520-ти1530-ти1540-ти1550-ти1560-ти
15 век16 век 17 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1532 година во архитектурата содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]