1531 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1521152215231524152515261527 •   
152815291530 1531 153215331534
   1535153615371538153915401541
Поврзан временски период или предмет
1528152915301531153215331534
1500-ти1510-ти1520-ти1530-ти1540-ти1550-ти1560-ти
15 век16 век 17 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1531 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]