1519 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1509151015111512151315141515 •   
151615171518 1519 152015211522
   1523152415251526152715281529
Поврзан временски период или предмет
1516151715181519152015211522
1480-тите1490-тите1500-тите1510-тите1520-тите1530-тите1540-тите
15 век16 век 17 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1519 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]