139 (број)

Од Википедија — слободната енциклопедија

139

сто триесет и девет
138 139 140
Редно: сто триесет и деветти
Делители:
Факторизација:
Римски: CXXXIX
Двоично:
Осмеречно:
Шеснаесетеречно:
Природен број   Список на природни броеви

139 (сто триесет и девет)број и име на глифот што го претставува тој број. Тој е природен број[1] што следи после бројот 138 а претходник на бројот 140.

Наводи[уреди | уреди извор]