„Гама Дизајн“ - Петралинци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гама Дизајн
Gama Dizajn
ТипАД
Oснована2000
СедиштеСтрумица, Република Македонија с.Петралинци, Струмица, Македонија
бб
Клучни личностиГоран Андонов
Дејностдрвна индустрија
Вработени10
Порталgamadizajn.com

Гама Дизајнпилана и претпријатие од дрвната индустрија за производство и обработка на дрво, дрвена граѓа за градежништво, амбалажа, огревно древо и преработен дрвен материјал за греење, од селото Петралинци, Струмичко, Македонија.

Историјат[уреди | уреди извор]

Производство[уреди | уреди извор]

Производството на пиланата „Гама Дизајн“ го сочинуваат следните дрвни производи: палети, кутии и гајби и друг вид на амбалажа од дрвен материјал, дрвени елементи за мебел како столови и маси од буково дрво, варено дрво на пареа, летниковци од дрво како и дрвени струготини (пилевина) за пелети за грење.

Галерија[уреди | уреди извор]