Ḱ (латиница)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ḱḱ

латинична буква која ја користи македонскиот јазик за транскрипција на кириличната буква ќ. Буквата ја има истата вредност со соодветната кирилична буква и графемата е иста.

Поврзано[уреди | уреди извор]