Шчаслива

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шчаслива
Щаслива
Официјален печат на Шчаслива
Печат
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°12′11″N, 28°53′58″E

Општи податоци
Име
- изворно
Шчаслива
  Щаслива
Поштенски број 22532
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Липовечки реон
Географија
Површина 3,015 км²
Надморска височина 265 м
Население
Население 810

Шчаслива (украински: Щаслива) е село во Украина, Липовечки реон, Виничка област.