Штурец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Штурец (латински: Chorthippus biguttatus) - инсект.

Морфологија[уреди | уреди извор]

Штурецот како тема во уметноста и во популарната култура[уреди | уреди извор]

Штурецот се јавува како тема во бројни дела од уметноста и популарната култура, како:

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Емброуз Бирс, Басни. Скопје: Темплум, 2016, стр. 32.
  2. Емброуз Бирс, Басни. Скопје: Темплум, 2016, стр. 86.
  3. DISCOGS, Plastikman ‎– Musik (пристапено на 17.2.2021)