Што има ново, маче (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Што има ново, маче? е филм, во режија на Клив Донер. Главните улоги ги играат: Питер О‘Тул и Роми Шнајдер.

Содржина[уреди | уреди извор]

Мајкл Џејмс е уредник на модно списание. Тој оди кај психијатарот Фасбендер за да ги реши своите проблеми во односите со жените. Освен бројните убавици кои секојдневно го опкружуваат, тој има проблеми и со свршеницата Керол, која едвај чека да се омажи со него. Кога Мајкл ќе го посети познатото собиралиште на вљубените, еден хотел во Париз, состојбата ескалира со невидени размери...[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Што има ново, маче?“, Антена, број 887, 26.6.2015, стр. 16.